Dieta dla kotów z alergią

W obecnych czasach mamy coraz częściej do czynienia z aspektem alergii. Coraz więcej specjalistów stwierdza, iż dotyka ona również koty.
Wskazuje się, iż najczęściej jest to albo alergia pokarmowa, albo środowiskowa. Przy tej drugiej należy wskazać, że często dotyczy ona kontaktu z pyłkami roślin bądź grzybami pleśniowymi. Jednak w większości przypadków mamy jednak do czynienia z alergią pokarmową.

Należy zwrócić uwagę, iż na poszczególne objawy – jeżeli chodzi o wszelkie uczulenia – są one ze strony układu pokarmowego.  To właśnie w takim przypadku możemy stwierdzić,  że jest to alergia pokarmowa. Poza tym w sytuacji, jeżeli chodzi o dane objawy wskazuje się, i ż występują one na skórze naszego badanego kota bądź w jego układzie oddechowym. W przedstawionej sytuacji należy jednak brać pod uwagę poszczególnego rodzaju alergeny – na przykład astma u kotów również może mieć podłoże tak zwanej alergii pokarmowej.

Karmy dla kotów z alergią

Zaznacza się, iż najczęściej alergia z grupy pokarmowej dość często objawia się poszczególnymi zmianami w części karku, jak i również głowy czy szyi kota. Wskazuje się tu również intensywne drapanie się i wysypkę, jak i również łupież. Zaznacza się również, iż te objawy spowodowane są również kontaktem z zupełnie innym alergenem występującym w badanym środowisku. Skutkuje to tym, iż mogą być tak zwanym wynikiem inwazji pasożytów bądź grzybów. Należy zatem zadać pytanie: jakie są najczęstsze objawy przedstawianej alergii pokarmowej?

Odpowiada się zatem, iż zaliczyć można do nich między innymi: biegunkę, jak i również nieprzyjemne, a zarazem uciążliwe swędzenie skóry w określonej okolicy pyszczka czy wymioty. Zaznacza się również strupki w okolicy pyszczka czy zapalenie uszu (w wielu sytuacjach obustronne). Poza tym wskazuje się również na zapalenie warg, charakterystyczną pokrzywkę, czy łysienie zwierzęcia.
Zatem w chwili alergii musimy zadać sobie pytanie na jakie składniki w podawanej karmie może być uczulony kot. Zaznacza się jednak, iż aby odkryć idealną dietę warto jest przeprowadzić tak zwaną dietę eliminacyjną. Zatem mając kota z alergią powinno się zrezygnować z wszelkich karm marketowych, które zawierają bardzo dużą ilość chemicznych dodatków, jak i również konserwantów czy polepszaczy.

Dodaj komentarz