Karmy dla kotów z cukrzycą

Należy zadać sobie pytanie czym naprawdę jest cukrzyca.  Wskazuje się, że cukrzyca występuje w momencie, gdy poziom glukozy jest zbyt wysoki,  a co za tym idzie organizm nie wytwarza odpowiedniej ilości insuliny dla poszczególnego zrównoważenia. Musimy być świadomi, że weterynarz wyjaśni, jak prawidłowo opiekować się naszym kotem z wspomnianą dolegliwością.

Bardzo istotną kwestią jest, iż najważniejszymi krokami podczas opieki nad zwierzęciem jest odpowiednia dieta, która dostosowana jest w sposób prawidłowy dla kota oraz musimy regularnie dostarczać insulinę przy pomocy zastrzyków. Jednak należy pamiętać, że celem leczenia jest zatem utrzymanie stężenia glukozy w krwi naszego kota, ale na bezpiecznym poziomie przez określony dzień. Zatem PURINA PRO PLAN VETERINARY DIETS DM Diabetes Management Cat – jest to karma, która jest starannie przygotowana, w celu aby spełnić dane potrzeby kotów z cukrzycą.

Najlepsze karmy dla kotów z niewydolnością serca

W związku z czym pomaga regulować odpowiedni poziom cukru we krwi, jak i również zawiera również niski stopień węglowodanów, by ograniczyć odpowiedni  wzrost glukozy, jaki więc następuje po ściśle określonych  posiłkach. Poza tym ukazuje się, że wysoki poziom białka stymuluje określoną kwestię wydzielania insuliny z naszej trzustki. Zatem bogactwo witaminy ,,E” w odpowiedni sposób neutralizuje jednak produkcję tak zwanych wolnych rodników.
Kolejnym ważnym aspektem są zalety wspomnianej karmy, do której można kolejno zaliczyć:
• Klinicznie udowodnioną, a zarazem zmniejszoną liczbę potrzebnych wstrzyknięć tejże insuliny,
• Pewien niski poziom licznych węglowodanów, które ograniczają jednocześnie wydzielanie określonej glukozy po pewnych posiłkach,
• Następnie wskazuje się na podwyższony stopień witaminy ,,E”, aby zmniejszyć pewien stres oksydacyjny związany z występującą cukrzycą,
• Tak zwana Formuła ST/OX dla poszczególnego bezpieczeństwa dróg moczowych, aby jednocześnie zredukować występowanie danych chorób układu moczowego.
Wskazuje się zatem, ze PURINA PRO PLAN VETERINARY DIETS DM Diabetes Management Cat nie jest jednak przystosowana dla naszych kotek w czasie ciąży, jak i również dla rozwijających się kociąt oraz również dla kotów potrzebujących jednocześnie poziomu białka z danego powodu niewydolności nerek czy wątroby. Zaznacza się również, że każda specjalistyczna dieta musi zostać skonsultowana z poszczególny lekarzem weterynarii.