Czym jest kocimiętka i czy warto zafundować ją swojemu pupilowi?

Kocimiętka jest dość popularną rośliną z rodziny roślin jasnotowatych. Działa ona wabiąco na większość kotów w wieku od 1 roku do 15 lat. Wyraźną reakcję na zapach kocimiętki można zauważyć u każdej rasy kota, łącznie z dachowcami. Ciekawostką jest, że aromat rośliny skutecznie odstrasza szczury.

Zabawy z kocimiętką

Kocimiętka jest doskonały sposobem, aby nawet najbardziej leniwy kot wykrzesał w sobie sporą dawkę energii i zaczął się bawić. Do samodzielnej zabawy najbardziej nadają się wszelkiego rodzaju piłki z kocimiętką, za którymi kot może ganiać po całym domu.

Jeśli właściciel chce spędzić czas na zabawie ze swoim pupilem, to idealnym rozwiązaniem będzie wędka, na którą mały drapieżnik będzie mógł polować, ganiając za nią, skacząc i zadziwiając wszystkich domowników swoją sprawnością.

Zabawki z kocimiętką są idealnym pomysłem na prezent dla kota, któremu brakuje ruchu. Tego typu zabawy są jednocześnie wymagającymi ćwiczeniami pozytywnie wpływającymi na zdrowie i sylwetkę zwierzaka.

Kocimiętka w sprayu

W sklepach znaleźć można również różnego rodzaju spraye z kocimiętką. Zakup takich akcesoriów dla kota możemy zrealizować w każdym mieście, gdzie znajdują się sklepy stacjonarne dla zwierząt. Listę sklepów zoologicznych w Lubinie możemy poszukać poprzez stronę Lubin Info. One również wzbudzają w kotach ogromną dawkę emocji. Najlepiej sprawdzają się, kiedy spryskane zostanie niezbyt chętnie używane legowisko kota – od tej pory zwierzak będzie spędzać tam każdą wolną chwilę!

Jeśli pupil uparcie drapie meble i dywany, to tutaj również kocimiętka będzie rozwiązaniem wszystkich problemów. Wystarczy delikatnie spryskać drapak, aby kot chętnie zmienił obiekt swoich zainteresowań.