Karmy dla kotów z alergią

Ukazuje się, że alergia to uczulenie, jak i specyficzna nadwrażliwość organizmu przez zetknięcie z poszczególnym alergenem. Ukazuje się również, iż obcą substancją wywołującą tak zwaną patologiczną reakcję immunologiczną naszego organizmu. Przyjmuje zupełnie zróżnicowane postacie co prowadzi jednocześnie do wystąpienia różnych objawów, do których zalicza się łzawienie, jak i również katar sienny, czy duszność. Zaznacza się, iż problem alergii dotyka również koty.

W takim przypadku wskazuje się między innymi na TROVET Rabbit Rice Diet. Cena to jedyne dziesięć złotych za puszkę. Producenci informują, że jest to lekkostrawna, a zarazem mokra karma dla naszych pupilów – kotów z istotną nadwrażliwością pokarmową. To właśnie w niej zawarte są: mięso z królika, które jest źródłem białka zwierzęcego, jak i również ryż, czy te stanowiące źródło węglowodanów. Kupując tą karmę musimy pamiętać o wskazaniach oraz przeciwwskazaniach.  Do pierwszych z nich zalicza się alergię pokarmową, jak i również nietolerancję pokarmową. Zaznacza się zatem, iż jest to odpowiednia dieta dla poszczególnych kociąt w pewnym okresie wzrostu. TROVET RRD powinna być stosowana przez okres od trzech do ośmiu tygodni. Wskazuje się również, iż można ją podawać jako dietę, gdy znikną wszelkie objawy reakcji alergicznej. Należy mieć na uwadze, iż jest ona zupełnie pełnowartościowym pokarmem dla kotów.

Drugą może być ROYAL CANIN Hypoallergenic Cat. Można ją nabyć w 3 dostępnych opakowaniach: pół kilograma; dwa i pół kilograma oraz cztery i pół kilograma. Faktem jednak jest, iż największe wychodzi najtaniej.  Wskazuje się, iż jest to pełnoporcjowa dietetyczna karma przeznaczona dla dorosłych kotów.

Do wskazań zalicza się przede wszystkim: dieta eliminacyjna, alergia pokarmowa, jak i również nietolerancja pokarmowa. Wskazuje się również na chorobę zapalną jelit czy przewlekłą biegunkę. Jest tu również mowa o przeroście flory bakteryjnej jelit czy zaparciach.
Specjaliści jednak informują, że przed użyciem należy skonsultować się z danym lekarzem weterynarii. Przedstawia się również, że dietę HYPOALLERGENIC należy przede wszystkim stosować przynajmniej przez czas od trzech do ośmiu tygodni.  Jednak w chwili ustąpienia poszczególnych objawów klinicznych przedstawiana dieta stosowana jest przez całe życie zwierzęcia.

Dodaj komentarz