3 najpiękniejsze rasy kotów

Kot norweski leśny

Te olbrzymy mogą osiągnąć nawet 10 kg wagi i mają solidne, umięśnione ciało, które pozwala im zręcznie się wspinać. Ze względu na swoje pochodzenie z lodowych lasów północnej Skandynawii, są doskonałymi skoczkami i myśliwymi. Ich długie futro ma podwójną powłokę, która nadaje im pluszowy wygląd i sprawia, że wydają się większe niż są w rzeczywistości.

To bardzo czułe kociaki, które cenią sobie samotne chwile zabawy i kontemplacji. Domagają się uwagi, ale to co lubią najbardziej to nadzorowanie wszystkiego z góry. Dla jego prawidłowej pielęgnacji należy szczotkować go co najmniej dwa razy w tygodniu. Jego dieta powinna być zbilansowana, ponieważ jest nieco żarłoczny i ma skłonność do przybierania na wadze.

Szukasz pięknych ras kotów do adopcji? Sprawdź schronisko, które ogłasza się w portalu www.plockinfo.pl

The Maine Coon

Maine Coony często porównywane są do norweskich kotów leśnych, a ich fizyczne podobieństwo jest niezaprzeczalne. Obie rasy mają grube futro, które chronią je przed zimnem i wilgocią, i należą do największych kotów na świecie. Ich dziki koci wygląd przemawia do wielu miłośników kotów.

Są bardzo potulne, figlarne, czułe i inteligentne. Mają tendencję do wybierania 1 członka rodziny jako swojego ulubieńca. Ich szkolenie jest łatwe, ponieważ lubią wyzwania i naukę sztuczek.

Kot perski

Kot perski jest kolejnym stałym bywalcem wszystkich zestawień, które powstają na temat najpiękniejszych ras kotów na świecie, a także najbardziej znanych i rozpowszechnionych. Charakteryzują się prostokątnym ciało, krótkimi nogi i płaskim nosem. Ich długie futro dopełnia wygląd słodkiego i ujmującego kociaka. Są raczej leniwe i wolą spać obok ciebie niż skakać i biegać jak uwielbiają to robić np. koty syjamskie.

Kot bengalski

Jest on wynikiem skrzyżowania lamparta azjatyckiego z europejskim lampartem krótkowłosym. Ma atletyczne ciało ale to, co przyciągnie twoją uwagę, to jego pręgowane umaszczenie, bardzo podobne do lamparta. Plamki mają ciemną obwódkę, a wnętrze znajduje się brązowy, lub złoty kolor. Reszta ciała jest w kolorze żółtym, kości słoniowej, pomarańczowym lub kremowym.

Są one bardzo aktywne. Dlatego nie są idealną rasą dla osób, które nie mają czasu na codzienną zabawę. Potrzebują dużo aktywności fizycznej i stymulacji umysłowej. Dostęp do świeżego powietrza lub zabawki w domu są niezbędne do utrzymania ich w zdrowiu. Uwielbiają się bawić i odkrywać, ponieważ są bardzo inteligentne i towarzyskie. Dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi.